Apex Legends İçin İkinci Ay Kabusu!

Nisan sayılarına nazaran Apex Legends, en azından gelir manasında önemli bir kayıp yaşamaya başladı ve oyun, birinci ayın gelirinin epeyce gerisine düşmüş durumda. Oyun odaklı tahlil firması SuperData’nın söylediğine nazaran Nisan ayında Apex Legends, 24 milyon dolar gelir sağladı ve bu da ikinci ay için kayda paha bir düşüş manasına geliyor. Bu sayı, oyunun yayınlanma ayında ulaştığı ve SuperData’nın şu ana kadar bir ücretsiz oyunun ulaştığı en güzel başlangıç olarak belirttiği 92 milyon dolarlık gelirin neredeyse çeyreğine düştüğünü gösteriyor.

Bu gelir düşüşü, birebir vakitte Apex Legends’ın artık analiz firması tarafından derlenen PC ve konsol oyunları sıralamasının en üstlerinde yer almadığı manasına da geliyor. Velhasıl, finansal manada, bu rapora nazaran durum o kadar güzel gözükmüyor.

Aslında EA’in büyük Twitch yayıncıları ile sağladığı dayanağın yarattığı devasa momentumun uzun müddet varlığını sürdüremeyeceğinin farkındaydık. Lakin yeniden de gelirin, geliştirici ve yayıncının rahatsız olacağı kadar süratli ve büyük bir düşüş yaşayacağını kimse beklemiyordu.

Sebeplere bakıldığında ise karşımıza pek çok başlık çıkıyor: Bug’lar ve daha yakın bir vakitte yaşanan ses problemleri üzere… Öbür sorunların ortasında ise hit-box sorunları, oyunun net kodu hakkında tenkitler ve hile yapanlar yer alıyor. Bir öteki şikayet ise, Season 1 Battle Pass’in kâfi içerik, ilgi alımlı mükafatlar yahut ilerleme için münasebet sunmuyor olması. Son olarak yalnızca tek bir haritanın var olması da şikayetlerin ortasında yerini alıyor.

EA

Season 2’nin başlaması ile birlikte oyunun biraz toparlanması mümkün. Ayrıyeten Respawn ve EA’in anında yapabileceği bir şey var: Oyun içi eşyaların fiyatları uzun bir müddettir oyuncular için önemli bir sorun ve bu yüksek fiyatların düşürülmesi işe yarayabilir. Oyun içi satın alımların fiyatlarının düşürülmesi, satın alım aktivitesini arttırarak geliri satış ölçüsüyle yükseltirken, oyuncuların oyuna daha uzun müddet bağlı kalmalarına da yardımcı olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir